021-26231142     info@omidsepehr.ir    

طرح نسیم مسئولیت حرفه ای پزشکان

مجموعه: طرح نسیم

معرفی بیمه نامه

 

هر پزشکی در حرفه خود همواره سعی می نماید در درمان بیماران خود، دقت نظر و حساسیت زیادی داشته باشد تا سلامتی او را به وی بازگرداند. اما باز ممکن است اتفاقاتی در چارچوب حرفه پزشکی بوقوع پیوندد که مسئولیت جبران آن بر عهده پزشک باشد. این جبران خسارت در ماده 319 قانون مجازات اسلامی به صراحت بیان شده و بیان می دارد:
«هرگاه طبیبی گرچه حاذق و متخصص باشد، در معالجه‌هائی که شخصاً انجام می دهد یا دستور صادر می‌کند، هر چند با اذن مریض یا ولی او باشد، باعث تلف جان یا نقض عضو، یا خسارت مالی شود، ضامن است.»
لذا اگر پزشک قبل از معالجه، علاوه بر اذن از بیمار یا اولیاء یا سرپرستان یا نمایندگان قانونی آنها، برائت نیز اخذ نمایند، عمل انجام شده ضمان ندارد، البته درصورتیکه دو شرط دیگر یعنی مشروع بودن عمل و رعایت موازین علمی و نظامات دولتی را نیز رعایت کرده باشد.
با این توضیحات، مشاهده می گردد لازمه و پشتوانه یک طبابت مطمئن، علاوه بر دارا بودن تخصص و تعهد کاری، برخورداری از یک پشتوانه اطمینان بخش، به نام بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان می باشد.
توجه گردد که تعهد شرکت بیمه در این بیمه نامه، جبران خسارت های است که ناشی از معالجه، مداوا و عمل جراحی توسط پزشک ایجاد شده باشد، به شرط اینکه خسارت در مدت اعتبار بیمه‌نامه اتفاق افتاده باشد. با این حال چنانچه حداکثر پس از چهار سال از تاریخ پایان مدت بیمه، خسارتی اعلام شود که با توجه به دلایل و مستندات قانونی، انتساب آن به معالجه، مداوا و اعمال جراحی انجام شده در مدت اعتبار بیمه‌نامه محرز باشد، بیمه‌گر باز هم نسبت به پرداخت آن، متعهد خواهد بود.
شرکت بیمه سرمد در جهت رفاه حال جامعه محترم پزشکی کشور، اقدام به عرضه این بیمه نامه با لحاظ تخفیفات خاص و ویژه، از طریق شعب بانک صادرات ایران نموده است و لذا برای خرید آن، می توانید در فاز اول فروش به شعب منتخب بانک صادرات ایران در استانهای اصفهان و خراسان رضوی مراجعه نمائید.

 

راهنمای خرید و صدور الحاقیه

 جهت خرید بیمه نامه های طرح نسیم به شعب منتخب بانک صادرات ایران در استان های خراسان رضوی و اصفهان مراجعه فرمایید.

دانلود فرم پیشنهاد بیمه نامه

راهنمای دریافت خسارت

 

در کلیه بیمه های مسئولیت مدنی بدون استثنا بیمه گذار موظف است به محض اطلاع از هرگونه ادعا علیه خود بلافاصله حداکثر ظرف مدت 5 روز بیمه کننده را بصورت کتبی مطلع نموده و تشکیل پرونده خسارت نماید لذا ضروریست در ابتدا به اطلاع بیمه شونده محترم رسانده شود که موظف هستند در مدت تعیین شده نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند و سایر مدارک را بعدا به بیمه گر ارائه نمایند .
فرایند دریافت خسارت
در صورت وقوع حادثه ناشی از خطرات تحت پوشش، مراتب را بلافاصله از طریق شماره 43963-021 و یا شعب بیمه سرمد اعلام فرمائید.

ارسال فرم پیشنهاد تکمیل شده

 

لطفا پس از دانلود و تکمیل فرم پیشنهاد بیمه، تصویر آنرا از طریق دکمه زیر به اکانت پشتیبانی ما در تلگرام ارسال نمایید.

پرسش از ما درباره این بیمه
خانه
خدمات بیمه ای
تلگرام
تماس با ما